
De Amerikaanse hitlijst wordt samengesteld op basis van verkoop en airplay.
* Niet alleen het album Hope For Haiti Now wordt goed verkocht, ook de losse tracks van tal van bekende artiesten worden veel gedownload. Het resultaat zie je terug in de Top 100. Bestlopende track is niet de single "Stranded" van Bono, the Edge, Jay-Z en Rihanna, maar "Hallelujah."
In navolging van Alexandra Burke en Lisa Lois hebben nu ook Justin Timberlake en zijn labelartiest en jeugdvriend Matt Morris een eigen versie van de Leonard Cohen-klassieker opgenomen.
* De popcountrygroep Lady Antebellum heeft afgelopen week bijna 500.000 exemplaren verkocht van haar debuutalbum Need You Now. De gelijknamige single knalt daardoor weer terug de Top 10 in.
Lees meer "Billboard Hot 100 (wk6)" »

De Amerikaanse hitlijst wordt samengesteld op basis van verkoop en airplay.
* Niemand lijkt Ke$ha te kunnen stoppen.Voor de 6e week staat Tik Tok op de 1e plaats in Amerika. De 1e plaats heeft Ke$ha vooral te danken aan de nog immer stijgende airplay, terwijl "tik Tok" al de meestgedraaide plaat van het land is. Qua verkoop is ze deze week voorbijgestreefd door de nieuwe single van Taylor Swift. "Today Was a Fairytale" is afkomstig van de soundtrack voor de film Velentine's Day. Er werden hier afgelopen week zo'n 325.000 downloads van verkocht wat een record betekende voor een solozangeres.
Het record was in handen van Britney Spears, die in 1 week 285.000 downloads verkocht van Womanizer.
Lees meer "Billboard Hot 100 (wk5)" »

De Amerikaanse hitlijst wordt samengesteld op basis van verkoop en airplay.
* Voor de 5e week op tij staat "Tik Tok" op 1 in Amerika. Ke$ha vergroot haar voorsprong op de nummers 2 en 3 (Lady Gaga en Jay-Z) zowel qua airplay als verkoop. Een 6e week ligt dus in het verschiet voor volgende week.
* De grote knaller deze week is Train. Deze poprockband ken je vooral van hun klassiker "Drops of Jupiter." Dankzij een flinke stijging in verkopen (nu nummer 3 in de verkooplijst) stijgt "Hey Soul Sister" van 23 naar 7.
Lees meer "Billboard Hot 100 (wk4)" »

De Amerikaanse hitlijst wordt samengesteld op basis van verkoop en airplay.
* Anderhalve week geleden kwam in Amerika het debuutalbum Animal uit van Ke$ha. Dat de nieuwbakken popstr hot is blijkt wel uit de vele nieuwe entries in de Amerikaanse Hot 100. Het is nog niet zeker, maar het lijkt er op dat de keuze voor de 2e single gaat tussen Blah Blah Blah en Your Love Is My Drug. Gezien de hoge binnenkomst op 7 lijkt Sony, Ke$ha's platenlabel er niet onder uit te komen om eerst Blah Blah Blah uit te brengen als single.
* "Russian Roulette" kwam tot een 9e plaats en dat is precies de plaats waar nu ook "Hard" de nieuwe single van Rihanna" naar toe stijgt. De vooruitzichten voor "Hard" zien er dus beter uit. Overigens is"Hard" niet de volgende single in Nederland. Wij krijgen eerst "Rude Boy" te horen.
Lees meer "Billboard Hot 100 (wk3)" »

De Amerikaanse hitlijst wordt samengesteld op basis van verkoop en airplay.
* "Tik Tok" blijft voor de 3e week op rij op de 1e plaats staan van Amerika. Het gaat sowieso erg goed met Ke$ha. "Blah Blah Blah" een nieuwe track, staat momenteel op een 2e plek bij de Amerikaanse iTunes. Maar let op: Ke$ha gaf deze week bij Ryan Seacrest aan dat nog niet duidelijk is wat nu de 2e single wordt.
* Voor de rest weinig spannende dingen. De verkopen zakten weer flink in na de florerende Kerstperiode. Maar de airplay was nog niet helemaal terug op zijn oude niveau. Nog steeds werd er vooral nadruk gelegd op de rustigere muziek. Volgende week lijken meer spannende dingen op komst.
Lees meer "Billboard Hot 100 (wk1)" »
Laatste reacties