CD Recensie: Melanie Fiona - The Bridge

Met trots stelden wij jullie vorig jaar voor aan Melanie Fiona. We riepen haar destijds al uit tot Future Urban Star. En dat alleen al na het beluisteren van de debuut single "Give It To Me Right". Dit was slechts een klein voorproefje van wat deze dame in haar mars heeft. Want zeg nou zelf, wat een stem heeft ze! Nederland wacht nog in spanning tot we haar debuut op de radio mogen beluisteren. In andere Europese landen is het nummer echter al een hele tijd geleden uitgebracht. Italië en Griekenland vielen gelijk voor haar charme. Ze wist daar dan ook een Top 10 hit te scoren. Nu het album The Bridge ook al enige tijd verkrijgbaar is wordt het hoogste tijd voor een album recensie.

Samen met Melanie Fiona bewandelen we een 'brug' van feel-good muziek. Wordt jij al vrolijk van de debuut single waarmee het album start? Houd dan je hart vast voor een ritje door het album. We knallen namelijk gelijk verder met "Bang Bang". Wat gelijk duidelijk wordt is dat het album vol is gestopt met heerlijke instrumenten. Verwacht geen club-bangers of goede beats van deze dame. Melanie houd er liever de soul in en het 'unplugged' gevoel is ook sterk aanwezig. Wikipedia bestempeld het album als een mix van soul, R&B, neo soul, reggea en hip-hop met daarover heen gegoten een pop sausje. Persoonlijk vind ik zoveel genres in een hokje gestopt wat ver gezocht. Melanie serveert ons gewoon een swingende soul plaat met hier en daar een gezond portie urban.
Tussen al het swingen door maakt Melanie ook tijd voor het serieusere werk. Zo maakte we onlangs al bekend dat de tweede single het rustige "It Kills Me" zal worden. Daarnaast vinden we nog twee heerlijke mid-tempo's op het album, "Priceless" en "Teach Him". De verrassende tweede single keus zal waarschijnlijk niet voor opschudding zorgen in de hitlijsten. Jammer want tot nog toe wil het in Amerika nog niet vlotten met de carriére van de Canadese schone. Desondanks dat de blogs haar de hemel in prijzen. Het album is opnieuw verschoven en dit keer naar een nog onbekende datum. Gelukkig is het voor ons gewoon mogelijk het album in huis te krijgen.
Voor iedereen die wel eens een slechte dag heeft raad ik aan dit album snel in huis te halen. Stop hem in je stereo en je hebt zo weer een glimlach op je gezicht staan. Hoogtepunten op het album worden beleefd met "Monday Morning", "Johnny" en "Bang Bang". Het album is hier te bestellen voor een pracht prijsje.

Tracklist
01. Give It To Me Right *****
02. Bang Bang *****
03. Monday Morning *****
04. Please Don't Go (Cry Baby) ****
05. Ay Yo ***½
06. Walk On By ***½
07. You Stop My Heart **½
08. Johnny *****
09. Sad Songs ***
10. Priceless ***
11. It Kills Me ***½
12. Teach Him **½
Melanie Fiona - The Bridge
UK Albumrelease: Al uit (SRC/Universal)















alleen maar liefde voor haar
gun haar echt alle succes toe
zij is zo getalenteerd & haar album is echt geweldig!
Geplaatst door: Michelle | vrijdag 4 september 2009 om 17:04
Ja, leuke recensie!
En heerlijk album inderdaad =D
Geplaatst door: Martin | vrijdag 4 september 2009 om 21:10